EN İYİ DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISINI NASIL BULURUM?

İE (18)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Büyük gün yaklaşıyor ve siz her ayrıntıyı özenle düşünüyorsunuz. Düğün mekanları araştırıldı, düğün davetiyeleri tasarlandı! O günün yıldızı gelin ve damat olarak sizsiniz. Gelin saçınız, makyajınız, elinize alacağınız çiçek buketi, boynunuzu süsleyecek olan inci kolye, küpeniz, damatlığın yakasına takılacak süs çiçeği, kol düğmeleri, düğün süslemeleri, davetlilere verilecek kokteyl, ikram edilecek yemek listeleri… her şey hazır.

Düğün fotoğraf çekimlerini yapacak kişi ile tanıştınız mı peki? Size tavsiyem düğün tarihinizden en az iki ay önce fotoğrafçınızın kim olacağına karar verin.

Fotoğrafçınızı seçerken aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. İnternet üstünden fotoğrafçıların web sitelerine bakın. Daha önce yaptıkları çekimleri inceleyin. Tarzı size uyanların kontak numaralarını bir yere not edin.

2. Düğün tarihinizde müsait olup olmadıklarını öğrenin ve yüz yüze tanışmak için randevu alın.

3. Ne tarz paketler sunduklarını, paketlerin içindeki hizmetleri ayrıntılı olarak sorun.

4. Yüz yüze yapacağıı?z görüşmeye gitmeden önce bir kağıda aklınıza gelen her soruyu not edin.

5. Dış mekan çekimlerinin nerede yapılacağını konuşun. Sizin bir fikriniz yoksa, fotoğrafçınızın vereceği tavsiyeler arasında tarzınıza en çok uyacak olanı değerlendirin.

6. Düğün müzikleri, ilk dans etmeyi düşündüğünüz parçaya kadar aklınıza gelen tüm detayları düğün fotoğrafçınız ile paylaşın. Böylece fotoğraflarda görmek istediğiniz tarzı birlikte kararlaştırmış olacaksınız.

En mutlu ve alımlı olacağınız düğün gününüzde çekilen fotoğraflara ve düğün videonuza yıllarca keyifle bakacak ve sevdiklerinize göstereceksiniz. Sonra belki torunlarınız kendi çocuklarına gösterecek bu güzel günün fotoğraflarını. Sizin bakışınızda gülüşünüzde kendilerinden bir parça bulmanın keyfini onlar da yaşayacak. Bu yüzden düğün fotoğrafçınızı seçerken sizi en iyi yansıtabilecek kişiyi seçtiğinize emin olun.