DÜĞÜN MEKANI SEÇERKEN BUNLARA DİKKAT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Mekanın kendine ait bir ses sistemi ve orkestrası mutlaka vardır. Ancak mekana şu soruyu iletmelisiniz: Mevcut olan bu sistemi kullanmak için ayrıca bir kira bedeli talep ediyorlar mı?

2)Mekanın yeri kolay bulunabiliyor mu? Misafirlerinizin bu özel günde geç gelmelerini istemiyorsanız, düğün mekanınızın web sitesini inceleyin ve adres bilgileri arasında ayrıntılı bir kroki bulunup bulunmadığını kontrol edin.

3) Davetlilerin isimlerinin bulunduğu bir üste ile misafirleriniz kapıda karşılanacak mı? Sonrasında da masalarının nerede olduğu gösterilecek mi?

4) O gün, belki de hayatınızın en heyecanlı günlerinden biri olacak. Bu yüzden mekana, hayalinizde nasıl bir sahne ışığı tasarladığınızı mutlaka iletin.

5) Davetli sayısını iyice hesaplayın! Misafirlerinizden kaç kişi arabayla gelecek ve arabalar için yeterli oto park alanı var mı?
Misafirlerinizin açıkta kalmasını istemiyorsanız, oto park limitini önceden öğrenin ve buna göre hareket edin.

6) Organizasyonla ilgili planları yaparken ekstraları da hesaba katmayı unutmayın.
Karşılama yolu mum gibi aksesuarlarla süslenecek mi, konfetiler ne zaman atılacak, gelin odası kullanımda olacak mı?

7) Bütçenize uygun bir mekanda düğün yapmak sizin için çok daha doğru bir adım olacaktır. Bu yüzden görüştüğünüz düğün mekanlarının düğün paketi seçeneklerini inceleyin, kendinize en uygununu seçin.

8) Düğün mekanı, kafanızdaki planlara uyuyor mu? İhtiyaçlarınızın hepsini olmasa bile (bu biraz yüksek bir beklentidir) çoğunu karşılıyor mu? Bunun için tüm sorularınızı sorun ve yanıtlarını iyi dinleyin.

9) Mekanın süslenmesi ve dekore edilmesiyle ilgili tüm ihtiyaçlarınızı onlar mı karşılayacak yoksa sizin destek vermeniz gerekecek mi? Hangi konularda sizin destek vermeniz gerekebilir. Bu durumu netleştirin.

10) Gelin odasında stres içinde beklerken karnınız acıkabilir ve bir şeyler atıştırmak isteyebilirsiniz. Mekan size bu imkanı sağlayacak mı mutlaka sorun.

11) Düğün mekanı zamanlamayı nasıl kullanıyor? Düğün gününe kadar her şeyi yetiştirebilecek mi kontrol edin.

12) Düğün sırasında davetlilere verilecek olan ikramları mekan mı sağlayacak yoksa ayrıca bir catering firmasıyla mı anlaşmak gerekiyor. Bu durumun onayını alın ve her şeyin yolunda gittiğinden emin olun.

13) İkram edilecek olan alkolü içecekler lisanslı mı? Mutlaka kontrol edin.

14) Eğlencenin tam olarak ne zaman biteceğini kesinleştirin. Siz ya da misafirleriniz ışıklar kapandığında ya da müzik kesildiğinde şoke olmayın.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.